Rabattavtal för företagRabattavtal*

Fiberworks SFP-10GE-SR-IN SFP

SFP+, 10G Ethernet, DDM, 300m

Artikelnummer: 1136528 / Tillverkarens artikelnummer: SFP-10GE-SR-IN

More pictures from Fiberworks SFP-10GE-SR-IN SFP

335:- Exkl moms
5 stk. i lager. (1-3 dagar leveranstid)

Fiberworks SFP-10GE-SR-IN SFP

APPLICATIONS

10GBASE-SR

FEATURES

  • Up to 300 m transmission at 850 nm on OM3, 2000 MHz*km
  • Hot-Pluggable SFP+ footprint LC Optical Transceiver
  • Small Form-Factor Pluggable (SFP) MSA compatible
  • SFF-8472 Digital Diagnostic Function
Allmänt
Produktlinje Fiberworks
Producentens garanti (månader) 12
Linjeegenskaper
Linjehastighet OC-192/STM-64
Nätverk
Dataöverföringshastighet 10 Gbps
Funktioner Digital Diagnostics Monitoring (DDM)
Standarder som följs ITU-T G.709
Anslutningsteknik Kabelansluten
Max överföringsavstånd 300 m
Typ av kablage Ethernet 10GBase-SR
Formfaktor Insticksmodul
Typ SFP+ sändar/mottagarmodul
Optisk våglängd 850 nm
Datalänkprotokoll SDH, OTN, 10 Gigabit Ethernet, 10Gb Fibre Channel
Kontakter (för SD)
Vänster kontakttyp LC multiläge
Tillhandahållet gränssnitt
Gränssnitt 1 x Ethernet 10GBase-SR - LC multiläge hona x 2